Veikla

Bendruomeniniai vaikų globos namai


Pyragų dienos🥰

Rasa ir Jolanta

Gaminame pomidorų padažą.

Soc. darbuotojo padėjėja Renata Vanagienė


Karolio ir Arūno viešnagė Vokietijoje

Mūsų jaunuoliai skrido savaitei pagal Erasmus programą „Judėk ir mink geresniam mokymuisi” -projektas su dviračiais, – į Vokietiją.
Jie patyrė daug įspūdžių, sustiprėjo jų pasitikėjimas savimi, praplėtė akiratį. Laimingi sugrįžo.
Smagu buvo girdėti, jog jie buvo šaunūs bendrakeleiviai.
Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie mūsų jaunuolių viešnagės, gerovės!

Aplankyta ir Strasbūro katedra ir Parlamentas

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Kęstučio 16-asis GIMTADIENIS

Tradiciškai šventėme Kęstučio gimtadienį šeimynoje. Jaunuolis gavo daug dovanų iš draugų, brolio.
Prieš gimtadienį Kęstučiui netrūko ir malonių staigmenų ir veiklų.

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Ruošiame atsargas žiemai.

Dalia ir Jolanta


Dalyvavome „Obuolinių“ šventės renginiuose.

Dalia ir Jolanta

Pirmasis rudens Gimtadienis šeimynoje

Geros kloties, tikrų draugų, tavo troškimų, linkėjimų išsipildymo tau,
A R Ū N A I 🙂 !

Sveikina visa Švyturio šeimyna!

Gimtadienis jaunuoliui turbūt didžiausia šventė metuose, o ypač šešioliktas gimtadienis. Privalomas draugų dalyvavimas ir torto valgymas. Kadangi Nojui 16 metų, sprendimą dėl torto priėmė jis pats. Kaip Nojus sako: “Svarbiausia – draugai”. Jokia šventė netaptų tikra švente be tikrų draugų ir jaunimo juoko. Leidome pačiam kviesti savo draugus ir nekišome savo nuomonės – ką kviesti, o ko gal ne. Tai – jo šventė, jam turi būti smagu kartu su artimiausiais draugais.

BVGN Ažuožeriai


Stalo žaidimai mus moko žaidimo kultūros, laviną protinį mąstymą, leidžia patirti sėkmę. Kai už lango +32 mes mielai leidžiame laiką namuose, laukdami vėsaus vakaro.

Ažuožerių bendruomeniniai

Paskutinės dienos vasarėlės…

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Turiningai praleidome viešnagę Kaune. Aplankėme net 3 muziejus: IX fortą-tautų kančios, skausmo ir atminimo simbolį.
T. Ivanausko zoologijos muziejus – tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje.
Įspūdį paliko ir Velnių muziejus, garsėjantis didžiule kolekcija. Spoksojome 🙂 ir į aukščiausią Jūrinį akvariumą Baltijos šalyse.

Ilona ir Renata


Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Tai katalikiška šventė.Krikščionybėje ši šventė dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis. Pasakojama, kad apaštalai atidarę Marijos kapą, nerado jos kūno – tik gėles. Ta proga mes iš žolynų padarėme paukštę.

Ažuožerių bendruomeniniai

Vasaros paminėjimas

Labai gera vasaros dieną šešėlyje susirinkti visai šeimynai paskanauti pačių pagaminto torto.

Ažuožerių šeimyna

Žygis pėsčiomis iki Puntuko brolio

Pasinaudojome puiku vasarišku oru ir leidomės į žygį po Anykščių rajono teritorija, tyrinėjome lietuviškos gamtos grožį , atrasdami mažiau žinomus takus.
Puntuko brolis – akmuo Pašventupio kaime (Anykščių raj.), prie Šventosios upės, Penionių miške. Akmens matmenys: 6 m, 4 m ir 1,7 m. Riedulys yra mažesnis už Puntuką ir visai kitos kilmės, nors ir vadinamas broliu. 1964 m. gavo geologinio gamtos paminklo statusą, o 1972 m. paskelbtas archeologijos paminklu.

Ažuožerių šeimyna


KIBINAI

Maisto gaminimas netgi gali tapti puikia laiko praleidimo su vaikais forma – įdomių receptų paieškos, produktų ruošimas kartu su šeimynos nariais, o galiausiai – gardūs pusryčiai, pietūs ar vakarienė prie vieno stalo padės išblaškyti monotoniškas nuotaikas“, pas mus Karolina vis nustebina naujais patiekalais, jai vis rūpi išbandyti tai ko negamino. Mes labai didžiuojamės jos darbais. Ačiū Karolinai

Ažuožerių šeimyna

Šviežios morkos


Ilgai laukas šviežių savo užaugintų morkų derlius jau pasiekė mūsų stalą. Šviežios morkos pasižymi tiek gražia išvaizda, tiek skoniu. Jos yra saldžios, sultingos, todėl puikiai tiks ne tik troškiniams ar sriuboms gardinti, bet ir sultims spausti.

Ažuožerių bendruomeniniai

Lankėmės Pintinių muziejuje, kur ne tik vaišinomės šviežiu medumi su naminiu sūriu, gėrėme čiobrelių arbatą, bet ir nusipynėme po krepšelį.

Dalia ir Jolanta


Soc. darbuotojo padėjėja Dalia

Dalyvavome Anykščių miesto šventės „Laimės žiburio miesto švytėjimas“ renginiuose. Grožėjomės floristiniais kilimais.

Rasa ir Jolanta

Įspūdžiai iš puikios ekskursijos. Aplankėme Įstros lėktuvų muziejų, porceliano muziejų bei Pakruojo dvarą. Išsimaudėme Šventojoje.


Ant Šeimyniškėlių piliakalnio dalyvavome pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, klausėmės šventiško koncerto.

Rasa ir Jolanta

Lietuvos Valstybės diena. Dalyvavome Šv. Mišiose Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, bei Valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje. Vėliavą iškelti buvo patikėta biatlonininkui V. Stroliai.

Rasa ir Jolanta

SPORTO IR PRAMOGŲ FESTIVALIS
DRUSKININKUOSE „SAULĖS VAIKAI”
Pagal oro sąlygas galėjome vadintis Lietaus vaikais.
Tačiau noriai rungtyniavome,sveikinome varžovus ir dar pramogavome
Dėkojame visiems,kas prisidėjo prie šio Festivalio šventės. Laimingi grįžome namolio!

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė


Užsiimančius daržininkyste labiausiai džiugina ne tik procesas ar darbo vaisiai. Jų širdis apsąla tada, kai mato vaikus, rūpestingai besirūpinančius jiems skirtu žemės ploteliu. Augalų puoselėjimas drauge – tai itin kokybiškas laikas kartu, kuriam nereikia daug pastangų .Bendri darbai darže vaikus išmoko daugelio svarbių gyvenimo pamokų – nuo gamtos pažinimo iki kantrybės bei atsakomybės ugdymo. Be to, tai naudinga sveikatai, ir ne tik dėl aktyvios veiklos gryname ore.

Soc. darbuotoja Danutė Šukienė

Sporto šventė ,,SPORTUOJANTYS VAIKAI – ŠAUNŪS DRAUGAI“
Pasikvietėme draugų iš Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, taip pat buvo pakviesta Ažuožerių bendruomenė. Didieji rungėsi krepšinio varžybose, o mažieji smagiai varžėsi estafečių rungtyse.
Labai gražiai rungtyje su kamuoliu varžėsi mažieji draugai iš Ažuožerių, visiems buvo smagu ir vaikai prašė vedėjų sugalvoti vis naujų rungčių.
Šventė baigėsi, tačiau pralaimėjusių nebuvo. Kiekvienas vaikas buvo apdovanoti šokoladiniais saldainiais, taip pat gavo atminimo dovanas tušinukus, pirkinių krepšius. Krepšinio varžybų nugalėtojai gavo medalius. Vaikai dar ilgai neskubėjo į namus, mėgavosi gražiu oru, žaidė slėpynes.

Soc. darbuotojo padėjėja Jurgita Elmentienė
Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, labai simboliškai, mes nuspalviname akmenukus, taip išreiškėme palaikymą Ukrainai.


soc. darbuotoja Renata KisielienėPavasario rūpesčiai

Darbas gryname ore ne tik atpalaiduoja kūną bei protą, bet ir aprūpina organizmą didesniu deguonies kiekiu, todėl mes susiorganizavome pavasarinę talką savo kieme. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje ypatingai rekomenduojama sergantiems visomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos. Nervų sistemą raminančiai veikia natūralūs gamtos vaizdai ir garsai.

Konstruojam, dėliojam ir žaidžiam.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Kai ima šilti oras, pakyla noras keliauti į gamtą ir pasigrožėti bundančiu pavasariu. Aplankėme Lajų taką, pasigrožėjome panorama. Pamatėme Karalienės liūną, bei sužinojome legendas bylojančias nuo ko kilo šis pavadinimas.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Džiaugiamės, kad Kęstutis ir Martina dalyvavo „Puntuko bėgime”, gavo apdovanojimus.

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Gėlė…mamai…prisimink!

Motinos dieną sveikinome Mamas, močiutes.
Pasmalsavome, kaip Mamos diena švenčia Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Serbijoje,
Indijoje…
Pietavome visa šeimyna miesto kebabinėje „Mėsainių lizdas”.

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė


Balandžio 20 d. BVGN globotiniai ir rūpintiniai dalyvavo susitikime su Anykščių psichikos sveikatos centro socialine darbuotoja Žaneta Šleikuviene. Ji vaikus supažindino su alkoholio, rūkymo bei psichotropinių medžiagų vartojimo žala organizmui. Parodė rūkančio žmogaus plaučių modelį ,pateikė vaizdinę priemonę – bjaurūs rūkymo padariniai (rūkoriaus skrepliai). Rodė modelį, kuris demonstruoja rūkymo poveikį burnai, dantenų uždegimui.

Globotiniai išbandė užsidėti „girtus akinius“. Šie akiniai labai praktiška ir naudinga mokymo priemonė kalbant su vaikais apie alkoholio žalą, nes juos užsidėjus matomas vaizdas, imituojantys neblaivaus žmogaus matymą, sutrinka koordinacija bei pusiausvyra. Šie akiniai vaikams paliko didžiulį įspūdį.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė


Tarptautinė Teatro diena

Tarptautinės Teatro dienos proga žiūrėjome AKC teatro spektaklį „Bona Sforca. Atsisveikinimas“

Jolanta ir Renata

Mūsų mokiniai – prizininkai!

Kavarsko mokyklos 10-12 klasių mokinių komanda: Bronius Zujevas, Kipras Strolia, Redas Samulaitis ir Nedas Grigaitis užėmė III-ąją vietą Anykščių rajono 3×3 krepšinio varžybose skirtose Kovo 11-ąjai paminėti. Sveikiname!

Soc. darbuotoja Renata KisielienėKai vaikai įgauna maisto gamybos įgūdžių, pripranta prie virtuvės įrankių ir yra pakankamai dideli ir atsakingai moka jais naudotis, taip pat atsargiai elgiasi patys, galime pietus ar vakarienę patikėti ruošti jiems. Dėkingi Karolinai už jos kulinarinius eksperimentus.

soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Šiame kūrybos procese visai nesvarbus baigtinis rezultatas – mūsų tikslas yra praleisti gerai laiką, stiprinant ryšį su vaiku, padedant jam išreikšti save, lavinant vaizduotę.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

Atsižvelgdami į dabartinę Ukrainos situaciją, Užgavėnes minėjome santūriai.
Tačiau blynų įvairiausių ir skaniausių priskirtom iki soties.
Ačiū gaspadinei Daliai 🙂!

Dalia ir Ilona


Dalyvavome šventiniame renginyje, kuris prasidėjo Šv. Mišiomis Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, A. Baranausko aikštėje vyko vėliavos pakėlimo ceremonija, namuose užsisakėme šventinius pietus.

Inga ir Jolanta

Meilės dieną susėdome prie skanėstų stalo, pašmaikštavome ir visi kartu žiūrėjome Vilmos pasiūlytą filmą „AFTER, kai mes susitikome”.
Filmas apie draugystę, meilę, santykius, patirtį.
Jaukiai ir šiltai praleidome vakarą, tik pozuoti nenorėjome… bet kadrai iš filmo 🙂.

Ilona ir Rasa

Žiema ir sniegas tikras džiaugsmas ir mažam ir dideliam, kai gali lenktyniauti su vėju čiuožiant nuo kalnų ir girdėti džiaugsmingą vaikų krykštavimą. 🤍🤍🤍
Kerintis sniego baltumas užburia vaikus ir tuomet jiems norisi liesti ar net slapčia paragauti šalto-balto stebuklo 😀🤗. O atsigulus ant dangiško baltumo norisi piešti angelus.
O dar didesnė laimė jei sniegas limpa!!! Tuomet pats metas kibti į darbą ir lipdyti besmegenį!!! ☃️⛄☃️

Socialinio darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Prieš 31 metus, naujai atkurtai Lietuvos valstybei iškilo grėsmė. Sovietai, pasinaudodami savo okupacine kariuomene, Lietuvoje siekė įvykdyti perversmą ir atkurti sovietų valdžią, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
💛💚❤️ Sausio 13-osios paminėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Mes nepamiršome, ryte uždegti žvakės ant palangės.

soc. darbuotojo padėjėja Vida Putrimienė

Atmintis gyva… Karpydami su Roku neužmirštuoles prisiminėme, kad tai Sausio 13-osios dienos simbolis. Aptarėme kuo svarbi Lietuvai ši data ir kas vyko Sausio 13-ąją.
Šios reikšmingos dienos vakarą vainikavo koncertas Anykščių kultūros rūmuose, kuris buvo skirtas Laisvės gynėjų dienai.

Socialinio darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Trys Karaliai – sausio 6 d. švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia Kalėdinis laikotarpis, tad ėmėmės darbo nupuošti eglės ir kitų dekoracijų. Didelė padėka Gintarei už jos pagamintą pyragą.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė ir soc. darbuotojo padėjėja Diana Čečienė


Naujus metus sutinkant

Ruošdamiesi šventei aptarėme, ko jaunimas nori pasigaminti per šventės ir pradėjo darbuotis. Jaunimas, padėję ruošti valgį, patyrė daugiau teigiamų emocijų ir pasididžiavimo savo darbu jausmą. Tai reiškia, kad gaminti kartu su jaunimu naudinga ne tik dėl to, jog šitaip formuojama sveika mityba, bet ir dėl kartu praleidžiamo laiko. Darbuotis virtuvėje padedantys jaunimas jaučiasi labiau nepriklausomi ir didžiuojasi savo nuveiktu darbu.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Kūčių stalas

Mes visi turime kažkokių patiekalų, kurių nemėgstame ir nenorime valgyti, todėl nereikia reikalauti, kad vaikai būtinai paragautų visų dvylikos Kūčių valgių, sako edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, tad mes stengiamės gaminti tai ką patys valgome ir nesiūlyti per prievartą ragauti tai, ko vaikai nemėgsta.
Vaikams nepaprastai svarbus tęstinumas. Jiems svarbu, kad tai nebūtų tik blyksnis, kad apie tai būtų kalbama pakankamai, nes šventę sukuriame mes, suaugusieji. Vaikas joje dalyvauja ir paskui visą likusį gyvenimą prisimena arba neprisimena. Jei norime, kad jis prisimintų ir kad jam šventė asocijuotųsi su geromis emocijomis, mes turime labai sąmoningai apie tai galvoti. Adventas Lietuvoje tikrai svarbus kultūriškai. Vaikui svarbu kalbėti apie tai, kas laukia, kas ateina, nes jis laiką mato ne taip, kaip mes.

soc. darbuotoja Renata Kisielienė ir soc. darbuotojo padėjėja Diana Čečienė

Mūsų šeimynos edukacinis užsiėmimas
Kūčiukų kepimas

Šv. Kūčių vakarienė be kūčiukų vargiai įsivaizduojama. Edukaciniame užsiėmime prisiminėme Kūčių vakarienės valgius, papročius, darbus. Su kviestomis viešniomis
gaminome kūčiukus, juk rankų darbo kur kas gardesni!
Kiek skambių pavadinimų turi kūčiukai – kleckučiai, prėskučiai, galkutės, pyragiukai, balbolikai,
bambolikai, kalėdukai, parpeliai, kukuliai, propuliai, šližikai… 🙂

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė


Dosnus Kūčių stalas, jauki žvakių šviesa ir buvimas kartu… O Šv. Kalėdų rytas kupinas džiaugsmo radus tiek daug prasmingų ir nuostabių Kalėdų senelio paliktų dovanų po egle.

Aida ir Žana

Įspūdžiai iš mūsų žiemiškos ekskursijos po Vilnių ir Širvintas

Soc. darb. padėjėja Rasa Grižienė

Švenčių belaukiant… Aktyviai ruošėsi ir globotiniai ir visos darbuotojos.

Socialinė darbuotoja Jolanta Sabalienė


Viktoro Draugelis

Kai kurie sako, kad stebuklų nebūna. Bet pas mus būna. Ir štai, kaip tik prieš Kalėdas atskrido drugelis, kuris nutūpę ant Viktoro. Viktorui sužadino smalsumą: ką jis valgys ir kaip išgyvens? Ar žinote kaip drugeliai valgo? Mes jau žinome. Daugumos drugių burna čiulpiamojo tipo: vamzdelį sudaro pakitę apatiniai žandai, pritaikyti siurbti skystą maistą – nektarą, sulą, vaisių sultis.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Esame labai dėkingi projektui „Dalinkis gerumu” – tai bendraminčių organizacija, kuri inicijuoja ir organizuoja socialines gerumo ir paramos akcijas vaikų, senjorų globos namams, bei įgyvendina kitas socialiai ir visuomeniškai reikšmingas iniciatyvas, šias metais jie aplankė ir mus, tariam didelį AČIŪ už jų gerumą. Vaikai labai džiaugiasi dovanomis, nes dovanos atitiko jų lūkesčius.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

Prieššventiniu laikotarpiu pirštų miklinimo užduotis tai tradicinių kūčiukų kepimas. Mokomės kepti tikrus lietuviškus kūčiukus ir susipažinti su šio patiekalo istorija.
Vaikai supažindinami su kūčiukų kepimo tradicijomis, Šv. Kūčių ir Kalėdų ritualais, jų prasme. Siekiame, kad kuo daugiau vaikai suprastų kūčiukų prasmę, imtų sieti šventes ne su dovanomis ar turtingais vaišių stalais, tačiau su prasmingais šeimos ritualais. Kalėdinio stalo ruošimas, maisto gaminimas su visa šeimyna suartina, padeda suprasti vieniems kitus.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Puošiamės gražiausioms metų šventėms, kad laukimas būtų pilnas jaukumo ir šilumos artėjant šventėms. Kartu su vaikais darėm įvairias dekoracijas ir puošiamės namus, kuriuose suspindo daug šventinių šviesulių, kurios suteikia namas jaukumo ir šventinės nuotaikos.

Soc. darb. padėjėja Žana Grigienė

Gruodžio 4 d. dalyvavome Anykščių Kalėdų eglės įžiebimo šventėje. Grožėjomės įspūdingais fejerverkais ir kalėdine egle.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Dalyvavome miesto eglės įžiebimo šventėje. Klausėmės jaunimo muzikos grupės „Marabu band“ koncerto, grožėjomės fejerverkais, pasivaikščiojom po šventiškai pasipuošusį miestą.

Jolanta ir Rasa


Lapkričio 16 d. bendruomeninių vaikų globos namų vaikai lankėsi Trakų salos pilyje – gotikinėje pilyje Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje. Trakų salos pilis pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva.
Globotiniai aplankė labiausiai turistų lankomą Vilniaus vietą – Gedimino pilies bokštą. Iš pagarbos Vilniaus įkūrėjui LDK kunigaikščiui Gediminui pilis buvo pavadinta jo vardu. Vaikams aplankytos pilys paliko didžiulį įspūdį.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė ir soc. darbuotojos padėjėja Ž. Grigienė

Kęstutis su šeimynos draugais, broliu Kasparu šventė savo 15-ąjį gimtadienį.
Nupirko labai skanų tortą, užsakė picas, džiaugėsi dovanomis, patenkintas ir nuoširdžiais linkėjimais, dėmesiu.

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Dienos trumpėja, orai vis prastesni, tačiau vaikams tai nesvarbu – jie ir toliau mielai žaidžia lauke, nes jiems „blogo oro“ tiesiog nebūna. Rudeniniai pasivaikščiojimai – puiki galimybė pradžiuginti vaikus įdomiais žaidimais ir veikla, sužinoti kas supa mus aplinkui ir patiems smagiai praleisti laiką.

soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Ne išmesti, o pataisyti, parduoti ar perdaryti kvietė bendruomenės renginys AVILYS. Spalio 16 d. Angelų muziejaus kiemelis tapo tikru amatų kaimeliu.
Daiktus, kurių sutaisyti nepavyks, kvietė mus paversti meno kūriniais ar instaliacijomis. Bet labiausiai mūsų dėmesį patraukė DJ Stereo pultas, kuriuo leido pabandyti ir paaiškino kuris mygtukas ką daro. Ačiū labai už pamoką Tautvydui.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Ir šis rudenėlis pradžiugino sodo vaisiais ir žiedais, tad smagu po pamokų visiems padirbėti kieme

Ilona ir Rasa


Didžiojoje Anykščių kultūros centro salėje išvydome stiklo skulptūrų, muzikos ir šviesos žaismą „Grojantis stiklas”.

Ilona ir Inga


Dideli ir maži muilo burbulai pati geriausia pramoga lauke. Gaudėme vėją ir padarėme patį didžiausią muilo burbulą! Tai puiki pramoga pasidaryti penktadienio dieną – švente.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Ruduo tai antrasis pavasaris kai kiekvienas lapas gėlė. (A.Kamiu)

Šnarantys sudžiūvę vėjo pučiami lapai ir jų kvapas… auksinės ir margaspalvės jų spalvos – tai ruduo, kuris atveria gamtos grožį ir tarsi šnybždėdamas sako PASTEBĖK, PAMATYK, PAJAUSK.
Pastebėjom, pamatėm ir labai daug pajautėm gerų ir šiltų emocijų. O dar saujelę rudens parsinešėm į namus.

Žana

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė


Panevėžio grojantis fontanas

Tamsų rugsėjo 17-sios vakarą kartu su soc. darbuotoja Aida Giliauskiene nusprendėme praskaidrinti BVGN vaikams ir vykti į Panevėžį pasigrožėti plaukiojančiu, grojančiu fontanu su įspūdingomis vaizdinėmis projekcijomis. Tai labai pradžiugino mūsų globotinius ir vakarą apdovanojo gera emocija ir nuostabiais vaizdais.

Žana ir Aida

Sveikiname🌹 šeimynos draugą Arūną su Gimtadieniu su šiltais linkėjimais,dovanėle🎁 ir skaniu
tortu🎂

Dalyvavome Šv. Mišiose Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Iš bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės grožėjomės rudenėjančio miesto panorama.

Rasa ir Jolanta


Smagiausios vasaros akimirkos 🙂

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Lankėmės kultūros festivalio „Purpurinis vakaras“ renginiuose: Didžiulių viešojoje bibliotekoje susitikome su poete V. Palčinskaite ir bardu V. Kazlausku, bei Rašytojų kalnelyje klausėmės aktoriaus A. Bialobžeskio skaitomos poezijos ir G. Arbačiausko atliekamos muzikos.

Rasa, Inga ir Jolanta

Iš kelionės Vilniuje…

Buvome Zoo parke, kuriame vaikai galėjo iš arti stebėti gyvūnus. Parke buvo daug žuvelių, gyvačių ir kitų gyvūnų. Vaikams tai paliko didelį įspūdį.
Taip pat buvome Sky parke. Vaikai šokinėjo ant įvairių batutų, žaidė krepšinį, gerai praleido laiką.

Renata Vanagienė


Rokiškio dvaras

Šiltą vasaros dieną aplankėme Rokiškio dvarą, apžiūrėjome muziejaus ekspozicijos sales, skirtas grafų šeimos vaikams, grafų menes, atkurtą dvaro valgomąjį. Atskiroje salėje pamatysime Rokiškio didikų drabužių bei aksesuarų kolekciją. Toliau – ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje. Rokiškyje, grafų iniciatyva, 1868-1885 m. buvo pastatyta Rokiškio Šv. Mato bažnyčia – gražiausias Lietuvos neogotikinis ansamblis.

Soc. darbuotojo padėjėja Daiva Macaitienė

Aplankėme sostinės TV bokštą

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Edukacinė valandėlė bibliotekoje

Džiaugiamės turininga diena ir lauksime kitos dienos sugrįžtant vėl į biblioteką

Ilona ir Rasa


Aplankėme savo keturkojus draugus Žirgyne

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Pramogaujame Niūronyse! Tai vienintelis unikalus Lietuvoje arklio muziejus, kuriame netrūksta pramogų ir nuotykių. Pasisupom ir pajodinėjom.
Net ir paprastas buvimas šalia žirgo sukelia daug teigiamų emocijų.
Jojimas mažina raumenų skausmą ir įtampą, lavina judesių koordinaciją, pusiausvyrą. Sėdėjimas balne gerina laikyseną, stiprina nugaros raumenis.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Mes – apverstame Name 🙃

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė


Ką veikti kai už lango visą dieną nepaliaujamai lyja?… Ogi pats metas keliauti į biblioteką. Rokas dažnas svečias bibliotekoje. Nors pats dar skaito sunkiai, tačiau labai mėgsta klausytis skaitomų pasakų ir eilėraščių. Puikiai praleidome popietę: pasirinkome naujų knygų, žaidėme stalo futbolą, konstravome mašinėlės, dėliojome dėliones, apžiūrėjome bibliotekoje veikiančias parodas ir netgi išbandėme pianiną.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Lankėmės Raubonių parkuose: zooparke, Dinozaurų parke. Smagiausia buvo pramogų ir atrakcionų parke. Išsimaudėme Kupiškio mariose.

Dalia ir Jolanta

Mūsų Kornelija užaugo ir, kad ir kaip būtų gaila, atėjo metas kada tenka atsisveikinti ir išlydėti mūsų mylimą mergaitę į savarankiško gyvenimo kelią. Ypatingas vakaras – jaukus namų židinys ir šalia brangūs ir artimi žmonės… Šilta akimirka su šiek tiek ašarų, šypsenų, prisiminimų, juoko ir buvimo kartu. Tai nieko nekainuoja, bet tuo pačiu neįkainojama ir amžina. Tikim kad Kornelija mažais žingsneliais keliaus į priekį savarankiško gyvenimo keliu, nugalėdama visas kliūtis ir įgydama vis daugiau pasitikėjimo, ryžto, suvokimo ir atradimo. O mums ji visada buvo, yra ir liks brangi, mylima ir nepamiršta.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Keliavome į mišką, kuriame radome nemažai gėrybių. Vaikams labai smagu buvo surasti voveraičių, taip pat paskanauti mėlynių.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Pasigrožėjome Daumantų atodanga. Taip pat sužinojome kas tai yra atodanga ir kaip ir iš ko ji susiformavo. Iš apžvalgos aikštelės pasigrožėjome atsiveriančia nuostabia panorama ir Šventosios upės vingiais.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Kai pomidorų pilnas šiltnamis, vienas malonumas juos konservuoti žiemai.

Soc. darbuotojo padėjėja Inga Palskienė


Maudynės prie „Dainuvos slėnio”

Rasa ir Jolanta

Dalinamės miesto šventės akimirkomis, kuri buvo pilna pramogų ir geros nuotaikos. Rokas su Kornelija leidosi linu per Šventąją, važiavom pramoginiu traukinuku, šokinėjom ir čiuožinėjom batutu, klausėmės koncerto ir grožėjomės fejerverkais. Rokui tai buvo dviguba šventė, nes visą šventės dieną su mumis leido laiką Roko Mama ir Tėtis. Ar gali būti kas geriau už laiką praleistą su tėvais? Šios džiugios akimirkos amžinos ir neįkainojamos!

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Vakarinis pasiplaukiojimas

Pasirinkę puikią transporto priemonę nusprendėme keliauti vandeniu, aplankėme Rubikių ežeryną. Rubikių ežeras išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir 16 salų, kurios turi įdomius pavadinimus: Bučinė, Varnagrotė, Pertako ir t.t.

Soc. darbuotojo padėjėja Jolita Taujanskaitė


Mūsų kasdienybė: pasirūpinam pinigėliais, perkame, montuojame,
darbuojamės ir pasilepiname

Ilona ir Rasa

Smagiausios akimirkos prie upės🙂
Ir su šuniuku

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Puikus vakaras „prie akmens“.

Renata ir Jolanta


Dalyvavome Lietuvos Valstybės dienai skirtame renginyje: Šv. Mišiose Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje. 21val. ant Šeimyniškėlių piliakalnio dalyvavome pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, klausėmės vokalistės Rasa Serra koncerto, bei žiūrėjome AKC šokių kolektyvų pasirodymus.

Rasa ir Jolanta

Liepos 6–ąją švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną. Ta proga mes visi kartu vieningai paminėjome šią dieną su dainomis ir šokiais.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Gamtos dovanų beieškant

Tai paprastas, tačiau puikus užsiėmimas , skatinantis vaikus tyrinėti gamtą, mokytis pažinti įvairias formas, spalvas, tekstūras, o taip pat lavinantis vaikų kūrybiškumą!

Būnant gamtoje  vaikai skatinami rasti nurodytas gamtos dovanas, vabalus  pavyzdžiui, lapus, giles, akmenukus ir t.t. .

Šį užsiėmimą  su vaikais galite žaisti pasivaikščiojimo miške metu, stovyklaudami gamtoje ar net būdami prie upės, visur kur  tik yra pakankamai žalumos.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Joninių dieną… broliai nusiteikę rimtai švęsti 🙂
Kiti – smagiai 😀
Vilma dresiruoja sesės Ievos augintinį

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Įspūdinga kelionė į Vilnių ir Trakus. Lankėmės Valdovų rūmuose, Lietuvos banko pinigų muziejuje, grožėjomės Gedimino ir Trakų pilimis, bei Trakų Vokės dvaru.

Inga ir Jolanta

Turim kelias maudymosi vietas su vaikų sugalvotais pavadinimais. Šiandien maudėmės prie akmens.

Dalia ir Jolanta


Gamta mus nuolat vilioja ir dovanoja tikriausia grožį ir nuostabias akimirkas. Susirinkom gražiausių pievų gėlių puokštę, prisirinkom ir paskanavom žemuogių.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Neatsiliekame nuo draugų ir mes. Maudymosi sezoną pradėjome 🤗👏🤘.

Inga ir Jolanta

Darbuojamės. Prižiūrime šiltnamį, laistome gėlės. Pirmieji prinokę pomidorai.

Renata Vanagienė


Birželio 6 d. atidarėme maudymosi sezoną, kuriame netrūko juoko, purslų ir geros emocijos.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Gamta vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. J.V. Gėtė
Aplankėme Bijeikų apžvalgos bokštą nuo kurio grožėjomės rapsų jūra, Rubikių ežero panorama. Taip pat pasigrožėjome nuostabiu saulėlydžiu.
2021-06-04

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Pasivaikščiojom mišku, aplankėme rašytojo J. Biliūno kapą, bei netikėtai suradome ir šiųmečių grybų 😀
2021-05-31

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Pats smagiausias laikas – aktyvi veikla, geras oras ir aktyvios pramogos.
2021-05-16

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Pramogauja, dirba, ilsis, žaidžia, siaučia,
Nesvarstydami kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Akimirkos iš mūsų kasdienybės. Pavasariniai darbai, išdaigos ir poilsis. Smagus savaitgalis pavasarį „išlydint“ 🤗

J. Sabalienė


Tarptautinė vaikų gynimo diena

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną birželio 1- ąją Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai ir rūpintiniai pramogavo „Labirintų parke“. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Socialinė darbuotoja Aida Giliauskienė

INDĖNŲ PRAMOGOS paslaptingame sode

… nepraleidome progos pašaudyti iš lanko, ir patikėkite, sekėsi puikiai.

Susipažinome su skanėsto gamybą, patys papuošiame savo KERMOŠINIUS SALDAINIUS.
Naujos savaitgalio programos rašytojos Bronės Buivydaitės sodyboje-muziejuje JAUČIU ir PAŽĮSTU tą pasaulį, kurį mums dovanoja
rašytoja Bronė Buivydaitė Anykščiuose, paslaptingoje sodyboje prie Šaltupio upelio.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Gydomasis pienių medus

Šiuo medumi galima gydyti sąnarių ligas, varyti akmenis iš tulžies pūslės ir iš inkstų, gydyti sąnarių, pirštų skausmus, jis gerina medžiagų apykaitą, gydo osteochondrozę, gerina pagrindinių organizmo filtrų – kepenų ir inkstų veiklą. Tokį medų reikia vartoti dvejus metus, kai kam pagerėja ir po metų. Bet jis toks skanus, kad jį suvartojam šviežuti šviežutėlį. Kam reiks recepto prašom kreiptis pas mus. Jeigu paskubėsite tai gausite ir paragauti.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Mokėjimas gaminti – įgūdis, kuris pravers ateityje, tačiau gaminimas labai naudingas ir vaiko vidinių savybių ugdymui. Savo rankomis gardų patiekalą sukūręs ir visą šeimą pamaitinęs vaikas didžiuosis ir labiau pasitikės savimi. Jis įgaus daugiau žinių, plės akiratį, galės apie tai papasakoti draugams. Galbūt kulinarija net taps maloniu ir tikrai vertingu hobiu!

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Pradėdami dieną nuo sporto treniruotės patiriame daugiau gyvenimo malonumo. Natūralu, kad kai būsite sveiki ir geros formos, pasaulis atrodys daug mielesnis ir gražesnis.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Mama – vienas svarbiausių asmenų žmogaus gyvenime, su kuriuo pirmiausia susitinkame tik gimę. Kiekvienam sava mama brangiausia ir gražiausia. Gerbti ir mylėti jas privalome visą laiką. Mes taip pat paminėjome mamos dieną.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Smurtui-NE

Vaiką žalojantis elgesys apima visas smurto prieš vaikus iki 18 metų rūšis – fizinį smurtą, seksualinį, psichologinį smurtą, ekonominį, komercinį ir kitą išnaudojimą.
Smurtas turi būti sustabdytas, nes jei ir nėra akivaizdžių šiuo metu fizinių ar psichinių pakitimų. Užkirsti kelią smurtui prieš vaikus, BVGN globotiniai ir rūpintiniai pasirašė deklaraciją prieš smurtą.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė


MUZIKOS DIENA

BVGN buto sienos sulaikė šios įstaigos viduje sklindančius garsus, kuriuos muzikos išpuoselėta ausis vargiai būtų galėjusi pavadinti muzika, tačiau suteikta galimybė vaikams prisiliesti ir išbandyti kai kuriuos instrumentus ne vienam uždegė norą neapsiriboti pirmaisiais prisilietimais. Dienos metu jaunieji muzikos gerbėjai galėjo susipažinti su įvairiausiais muzikos instrumentais ir juos išbandyti: skambinti ukulėle, mušti būgnus, vienas iš jų buvo metalinis, groti kalimba.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Kada daugiau aplankyti vištytes, jeigu ne velykiniu laikotarpiu. Susipažinimas su jų darbais ir rūpesčiais. Pamaitinome ir tikrinome lizdą. Buvom apdovanoti šviežutėliu kiaušiniu.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Velykos arba šventos Velykos, Kristaus prisikėlimas – seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė, mes Velykas pradėjome švęsti nuo bažnyčios aplankymo. Su Velykomis siejami įvairūs papročiai, tarp jų ir pagoniškos kilmės, pvz., Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė, kiaušinių ridenimas. Velykų metu valgomi tradiciniai Velykų valgiai, kurie įvairiuose regionuose yra skirtingi.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Didįjį šeštadienį net kaime žmonės stengiasi iki pietų baigti sunkesnius darbus. Tradiciškai likusieji namie ruošia velykinius valgius, margina kiaušinius. Šiais metais mes išbandėme keletą margučių marginimo būdų.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė


Šiandien pasninkas įgijo naujų pavidalų, taip pat ir tylos nėra taip griežtai laikomasi. Tai diena ramaus ir šviesaus laukimo, pasiruošimo Velykoms.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Vilma dalyvavo Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vykusiose Verbų sekmadienio Šv. Mišiose. Į namus grįžo su pašventinta verba. Visa šeimyna draugiškai ruošėsi Šv. Velykoms: dažė kiaušinius, kepė tortą, paruošė gausų vaišių stalą.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Kas tampa patyčių taikiniu?

Kartais vaikai jaučiasi kalti dėl to, kad kas su jais vyksta. Jie gali galvoti, kad patys prisidirbo ir išprovokavo patyčias, gali jaustis nepilnaverčiai dėl vykstančių patyčių. Tačiau vaikas, patiriantis patyčias, dėl to nėra kaltas. Niekas neturi teisės jį žeminti ir užgaulioti.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė


Mes visi skiriame daug dėmesio globojamų vaikų fizinei būklei – norime būti tikri, kad jie sveikai ir sočiai pavalgę, šiltai apsirengę, skatiname juos sportuoti ir taip tapti stipriais. Vienas iš būtinų dalykų stiprinančių sveikatą yra buvimas gryname ore.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pražydo gėlė ant palangės, Roko dėka. Jis padarė labai gražų vėjo malūnėlį, mes jį įkomponavome į gėlės vazoną. Kovo 11 d. šokom lietuvių liaudies šokį. Prisijungėme prie projekto, kuris apjungia visus pasaulio lietuvius, kur jie be būtų, ypač šiuo karantino laikotarpiu. Šis projektas yra gražus ir įkvepiantis pavyzdys, parodantis, kaip lietuvių liaudies šokis gali ne tik suvienyti kartas, bet ir sujungti įvairiose šalyse gyvenančius lietuvius būti lyg trispalvė bendrystės juosta, apjuosianti pasaulio lietuvius net ir pandemijos laikais.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

 

Kovo 8 d. Tarptautinė moters diena, Lietuvoje kovo 8-oji – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Ta proga Rokas neužmiršo savo auklėtojų (moterų) ir joms nupiešė po gėlę.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė


Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją buvo papuošta aplinka, vaikai karpė Lietuvos vėliavos spalvų širdeles ir jas kabinome ant beržo šakelių, taip pat sugalvojome papuošti užuolaidas savo gamybos vėliavomis. Bendras darbas kartu suvienija vaikus. Ta proga užsisakėme picą iš picerijos ir prie bendro stalo buvo valgomi pietūs taip – paminėta Vasario 16 d.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

Pradėjome Sąmoningumo mėnesį Be Patyčių, atsiliepdami „Vaikų linijai“.
Žilvinas pasiūlė filmuką apie Patyčias. Žiūrėjome filmą „Žodžiai ant vonios sienų“. Po to vyko filmo aptarimas, skaitėme pamokančią istoriją ir bandėme tai pavaizduoti piešiniuose. Draugiški, vieningi – mes Jėga 🙂!

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė
Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Sveikiname Lietuvą, kepame šašlykus, blynus, šėliojame per Užgavėnes…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė


Darome darbelius, kai lauke šalta…

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė

Vasario 16-sios išvakarėse….

Rasa ir Jolanta

Kai norime saldumynų, gaminame patys. Kęstutis.

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė


Darbai ir išdaigos kieme žiemos sulaukus.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Mūsų šeimynos įamžintos prieššventinės ir Šventinės akimirkos😀

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Kalėdų belaukiant. Piešinių paroda. Gražiausi piešiniai, apdovanojimai.

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė


Kalėdų Senelio siuntinys atkeliavo…. Ačiū Jam! 🤗🤘

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Dovanos iš SPA Vilnius Anykščiai

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Vaikai draugiškai ruošė Kūčių vakarienę.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė


Su džiaugsmu laukiame šv.Kalėdų.

Soc. darbuotojo padėjėja I. Palskienė

Spalio pabaiga žirgyne

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Mūsų sodo gėrybės ir rudeniniai darbai

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė


Su soc. darbuotojos Ingos pagalba Kęstutis išsikepė gimtadienio tortą.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Pro rakto skylutę…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Kai oras puikus, tai ir dirbti smagu. Šaunuoliai padirbėjo „iš peties“.

Inga ir Jolanta


Miesto Kultūros centre stebėjome, Kasparo dėka, spektakliuką apie Draugystę

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Draugiškai ruošėm, kantriai laukėm, buvo puiki vakarienė

Rasa ir Jolanta

Martina mėgavosi Klaipėdos krašte

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė


Spalvotos „Obuolinės” mieste

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Darbingas ir nuotaikingas savaitgalis
Sulaukėm ir svečių …kaimynėlės, katinėlio ir… žalčio
Martina įamžina užklydėlius

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Vasarą prisiminus… Kai namuose visi darbai atlikti, galima ir pasimaudyti.

Soc. darb. padėjėja R. Grižienė


Džiugiai nusiteikę naujiems mokslo metams

Gėlės Mokytojams

Socialinė darbuotoja I. SargiūnienėPica kitaip. Kepėjai Martina ir Karolis.

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė

Paskutinės vasaros šėlionės…

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė

Atsisveikinam su vasara…

Socialinė darbuotoja I. SargiūnienėSocialinė darbuotoja I. Sargiūnienė


Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė

Soc. darbuotojo padėjėja D. PretkuvienėGėrybės iš mūsų sodelio…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Vaikai apžiūrėjo kilimus, Išbandė rogučių greitį…

Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė

Prie Rubikių ežero…

Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė


Ūkininkaujam, lepinamės Žirgyne

socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Lankėmės Biržų pilyje. Širvėnos pėsčiųjų tiltu ėjome iki Astravo dvaro. Įveikėme 1,3 km basų kojų tako trasą, įlipome į 32 m aukščio Kirkilų apžvalgos Bokštą. Aplankėm Sodeliškių senovinės technikos muziejų, „Karvės olą“. Grožėjomės levandų žiedais.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Išbandėme basų kojų taką. Grožėjomės medinėmis gyvūnų skulptūromis. Po kelionių vakarinės maudynės.

Soc. darbuotojo padėjėja R. Vanagienė


Šeštadienį lankėmės Niūronyse, kur vyko tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „ARTimi“. Žiūrėjome du spektaklius: Biržų KC spektaklį „Valiusei reikia Alekso“ ir Utenos kamerinio teatro spektaklį „Amerika pirtyje“. Sekmadienį Vyskupo skverelyje žiūrėjome Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklį „Vaižgantas“.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

Ir dar viena smagi vasaros diena…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Smagus pavakarys!

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Soc. darbuotojo padėjėja Renata Vanagienė

Vakarienė picerijoje

Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė
Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė


Birželio 30 dieną Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko globojamų (rūpinamų) vaikų parodos atidarymas.

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė

socialinė darbuotoja Ilona SargiūnienėIevutės Sutvirtinimo Sakramento akimirkos

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Degė Joninių laužai, dainos, šokiai liejosi smagiai…

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Birželio 23 d. bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai lankėsi Raubonių zooparke bei Dinozaurų parke. Zooparke gyvena net 30 su viršum gyvūnų. Nuo mažyčių voveraičių iki gamtos Karaliaus liūto. Visi jie išsiskiria savo unikalumu, grožiu bei išskirtiniais sugebėjimais.
Dinozaurų parke globotiniai aplankė 52 riaumojančius ir judančius dinozaurus bei žiūrėjo 5D kiną. Globotiniams ši išvyka paliko daug gražių įspūdžių.

Socialinė darbuotoja Aida Giliauskienė


Birželio 20 d. Martina, Vilma ir Ieva Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje priėmė pirmąją komuniją. Šventėje dalyvavo mergaičių mamos, giminaičiai. Po iškilmių bažnyčioje, sėdome prie šventinio vaišių stalo.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė


Turiningai praleistas šeštadienis

Soc. darbuotojo padėjėja D. Pretkuvienė


Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – dalyvavome renginyje Anykščių geležinkelio stotyje. Apžiūrėjome istorinių automobilių ekspoziciją.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė


Birželio 8 d. bendruomeninių vaikų globos namų globotinis Dovydas pramogavo „Dainuvos Nuotykių slėnyje“. Keliaudamas nuo medžio ant medžio, įveikdamas lengvas ir sudėtingas trasas bei nusileidimą lynu per Šventosios upę, patyrė daug neišdildomų įspūdžių ir aštrių pojūčių.

Socialinė darbuotoja A.GiliauskienėBirželio 3 d. bendruomeninių vaikų globos namų vaikai nuo Kalitos kalno leidosi rogučių trasa bei žiūrėjo filmuką su virtualios realybės 3D akiniais.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė

Birželio 1 d. bendruomeniniuose vaikų globos namuose vyko piknikas, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Ieva iškepė tortą, kepėme lauke šašlykus. Į svečius atvyko vaikų teisių atstovė.  Vaikai pademonstravo savo talentus: dainavo, šoko. Vakare ėjome į koncertą „Ačiū Lietuva!“, pramogavome parke.

socialinio darbuotojo padėjėja I. Palskienė100 būdų ką veikti kai neturi ką veikti


32 būdai kaip leisti laiką namuose

Ką veikti
paaugliams per
karantiną?

Piešė Lietuvai Audingutė …

… ir Kęstutis

Ieva stebėjo eiseną, dalyvavo Valstybės vėliavos pakėlime prie paminklo Laisvei.

Kiti per TV stebėjo renginį „Kovo 11-ajai – 30“. Prisiminėme reikšmingus Lietuvos žmones, tradicijas.

Mažoji deklamavo šeimynai eilėraštuką. Vyresniosios kepė  pyragą…

Tik vyresnieji nepanoro įsiamžinti!


Ieva stebėjo eiseną, dalyvavo Valstybės vėliavos pakėlime prie paminklo Laisvei.


Smagi Užgavėnių popietė…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Sausio 5 d. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro BVGN globotiniai Arūnas Gaigalas ir Rokas Pečiulis dalyvavo Kalėdų rezidencijos  uždarymo programoje Anykščiuose, žiūrėjo spektaklį šeimai pagal Donaldo Biseto pasakas „Stebuklų šaly“ bei atsisveikinimo su Kalėdų seneliu. FOTO

 Socialinė darbuotoja Aida Giliauskienė

Ruošiamės Kalėdoms…


Kalėdiniame Vilniuje…

Smagiai praleidome dieną Vilniuje. Džiaugėmės nuostabia egle.

Socialinė darbuotoja J. Sabalienė

prie Vilniaus Kalėdinės eglės

Gruodžio 30 d. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro BVGN globotiniai Rokas, Arūnas ir Kornelija lankėsi prie Vilniaus kalėdinės eglės, kuri šiemet yra išrinkta gražiausia  Europoje.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė
Gruodžio 18 d. smagiai praleidome laiką su Amsiu. Jis dar vaikams atvežė dovanėlių. Ačiū Jam!…

Socialinė darbuotoja I. Sargiūnienė

Prieš šventes vaikai uoliai kepė žaisliukus eglutei. Minkė, kepė, piešė… Pasiruošė papuošti savųjų namų eglutę…


Aplankėme Kalėdų rezidenciją, pabendravome su Kalėdų seneliu. Pasivaikščiojome po šventiškai pasipuošusį miestą.


Turiningai praleidom popietę Policijos komisariate. Policininkės supažindino mus su jų darbo specifika, aprodė dalį patalpų, ginklų, padovanojo atšvaitų, atsakė mums į dominančius klausimus.                   

Ilona Sargiūnienė

2019 m. spalio 29 dieną Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai vyko į Kauno zoologijos sodą. Vaikai zoologijos sode išvydo didelę gyvūnų įvairovę. Dalyvavo ruonio Kajaus šėrime, klausėsi liūtų riaumojimo, stebėjo snieginio leopardo šėliojimą bei smagias beždžionėlės išdaigas narve. Globotiniai mėgavosi gražia ir turininga diena. 

Socialinės darbuotojos Aida Giliauskienė ir Kristina Raščiūtė


Derliaus šventė ,,Obuolinės “
Rugsėjo 21 d. bendruomeninių vaikų globos namų (Storių) globotiniai aplankė amatų ir derliaus gėrybių mugę A. Baranausko aikštėje ir Vilniaus gatvėje. Dalyvavo „Metų ūkis 2019“ nugalėtojų pagerbime bei Irenos Starošaitės koncerte Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje.

Soc. darbuotoja A. Giliauskienė